Chcete začít cvičit doma? Víme jak na to a máme pro vás videotréninky na problémové partie.

Domácí tréninky jsou aktuálně na raketovém vzestupu a získávají si stále větší oblíbenost. Důvody jsou zcela jasné. Fitness centra jsou zavřená a je tak třeba se uchýlit do náhradních prostor – našich domovů. Mnohým z vás to může dokonce vyhovovat více - zacvičíte si v soukromí a pohodlí domova, nemusíte se starat o to, co máte na sobě nebo jak vypadáte v zrcadle vedle zdatnějších sportovců. Což je fajn hlavně tehdy, kdy se ve svém těle cítíte méně sebejistí a do posilovny by vás kvůli tomu nikdo nedostal. Jak ale správně začít?

 Krok 1: Definujte si své cíle a nastavte si pravidelnost

Tento krok je často přehlížen, ale je zásadní. Zamyslete se nad tím, jaké jsou vaše cíle, čeho chcete dosáhnout a podle toho si vyberte typ cvičení. Existuje mnoho možností, které můžete doma praktikovat, jako kardio trénink, silový trénink, HIIT trénink, jóga nebo pilates. Rádi byste do léta zhubli 10 kilo, vytvarovali paže, zvládli uběhnout 5 km, získali větší svaly nebo se chcete jen více hýbat? Pokud si jasně stanovíte, co chcete, výrazně vám to usnadní další kroky v celém procesu příprav na domácí tréninky. 

Neměla by vám také chybět motivace, která vaše úsilí podpoří a díky níž u cvičení doma setrváte – koneckonců, děláte to pro sebe. Najděte si režim, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám i fyzickým schopnostem a naplánujte si pravidelný cvičební rozvrh ze kterého neslevíte. V domácím prostředí je totiž dost jednoduché odkládat cvičení na “potom”. Myslete na to a vyvarujte se toho! 

shutterstock_1660419709

Krok 2: Vytvořte si bezpečný prostor pro cvičení. 

Jedna věc je naplánovat vybavení domácí tělocvičny, úplně jiná je vymyslet, kde se tělocvična bude nacházet. Ve chvíli, kdy si zvolíte typ cvičení, měli byste mít i odhad, kolik místa na něj budete potřebovat. Proto si vyberte prostor, který je odpovídající vašemu plánovanému typu tréninku. Při přípravě tréninkového místa dbejte na svou bezpečnost a odstraňte všechny potenciálně nebezpečné předměty. 

Krok 3: Vyberte si cvičební vybavení. 

Tento krok do značné míry závisí na předchozích krocích, protože vybavení pro domácí tělocvičnu se bude značně lišit v závislosti na vašem konkrétním cíli, množství prostoru, který můžete doma využívat a typu cvičení, který jste zvolili. Pokud nemáte dostatek prostoru nebo se vám nechce do pomůcek investovat, vězte, že cvičit můžete i na malém prostoru s vlastní vahou.

shutterstock_1727109868

Krok 4: Pusťte se do toho!

Nyní, když víte, čeho chcete dosáhnout a máte prostor i pomůcky, je čas na to hlavní: cvičení! Cvičit můžete sami nebo podle instruktážních videí na internetu, kde je inspirace nekonečná. Pozornost věnujte správné technice, dýchání a také poslouchejte vlastní tělo. Cvičení by vás rozhodně nemělo bolet! 

Podívejte se na cvičební videa naší ambasadorky Hanky Kynychové, která vám ukáže, jak posílit problémové partie. 

Držíme palce!