Špagetový salát s praženými piniovými oříšky a parmazánem

Salát nemusí být fádní a kombinace použitých surovin je nekonečná. My jsme tentokrát vyzkoušeli do zeleninového salátu přidat naše konjakové špagety Slim Pasta bez nálevu, které se nemusí proplachovat pod vodou a můžete je ihned servírovat. Konjakové špagety obohatí salát o zdravou vlákninu glukomannan, díky které budete po salátu sytí a nebudete mít potřebu se “dojídat”. Salát jsme ještě dochutili praženými piniovými oříšky s aromatickým parmazánem a výsledek je alespoň za nás skvělý. Zdravý vegetariánský recept jsme měli hotový doslova za pár minut.

_DSC9440 (1)

Ingredience pro 2 porce:

Jak na to

Zeleninu očistěte a nakrájejte na libovolně velké kousky, stejně tak olivy. Připravte si mísu ve které veškerou nakrájenou zeleninu promíchejte společně s olivovým olejem, pepřem a solí. Pak si připravte špagety Slim Pasta. Vyjměte je z obalu a vmíchejte do mísy se zeleninou. Rozehřejte pánev, když bude dostatečně horká, na sucho na ní upražte piniové oříšky. Nechte je chvilku vychladnout a opět nasypte do mísy se salátem a vše promíchejte. Na závěr posypte salát nadrobno nastrouhaným parmazánem.

TIP: Pokud si přeci jen raději dopřejte salát s masem, přidejte si do salátu buď hovězí trhané nebo pražené kuřecí maso.

Dobrou a lehkou chuť!