Glukomannan, vítaný pomocník při hubnutí

Na trhu existuje nespočet doplňků na hubnutí, které vám “zaručeně” pomohou ve vaší snaze snížit hmotnost. Někdy může být těžké se v nich orientovat a také důvěřovat jejich účinkům. Pokud se tedy rozhodnete takové doplňky do svého jídelníčku zařadit, je důležité si nejdříve o výrobku zjistit co nejvíce dostupných informací z důvěryhodných zdrojů. Jedním z těchto opěvovaných pomocníků je i přírodní vláknina glukomannan, na kterou jsme se v tomto článku zaměřili. Pokud chcete hubnout chytře a bez zbytečného hladovění, zbystřete.  

Co je glukomannan?

Glukomannan je přírodní ve vodě rozpustná vláknina. Získává se z kořenů rostliny konjak, která roste v asijských pohořích. Díky tomu, že se konjak pěstuje v nadmořských výškách, neobsahuje žádné toxiny. Kořen této rostliny obsahuje 40% glukomannanu a vyrábí se z něj konjaková mouka, která se používá v potravinářství. Glukomannan má blahodárný vliv na celkové zdraví, ale největší pozornost si získal jako doplněk na hubnutí.

Konjac (2)Jak pomáhá glukomannan při hubnutí?

Studie z roku 2017 potvrdila, že vláknina glukomannan aktivně přispívá ke snížení hmotnosti. Hubnout začnete ve chvíli, kdy užíváte 3 gramy glukomannanu denně. Tyto výsledky potvrdily i další studie. V jedné z nich proběhlo testování na dvaceti obézních lidech, kterým byl denně glukomannan podáván, aby bylo zjištěno, zda dojde k úbytku jejich hmotnosti. Za 8 týdnů jejich váha v průměru klesla o 2,5 kg a to bez změny jejich běžného stravování.

“Kalorická hodnota glukomannanu je pro organismus velmi nízká, proto je hojně využíván při redukčních dietách, nadváze a obezitě. U rozpustné vlákniny je běžné, že vstřebává vodu a zvětšuje svůj objem, ale glukomannan má tyto účinky extrémně silné. Je totiž schopen nabobtnat až na úctyhodný 50násobek své původní hmotnosti. Díky tomu vyvolává i přes zanedbatelný energetický obsah zřetelný pocit sytosti v žaludku a potlačuje hlad,” vysvětluje výživová poradkyně Monika Rychlovská Tělupilová.

Enzymy v našem trávicím traktu ho nedokáží rozložit, proto tělem projde v téměř nezměněné formě. Detoxikuje trávicí trakt a zároveň “krmí” přátelské bakterie ve střevech, čímž podporuje střevní mikroflóru. Glukomannan má nejen příznivý vliv na hubnutí, ale také snižuje cholesterol a pozitivně ovlivňuje vstřebávání cukrů a tuků v krvi. 

shutterstock_1151375240

Slim Pasta - dokonalý zdroj glukomannanu 

Představte si, že jíte a zároveň přitom hubnete. Přijde vám to jako sci-fi? Není. Bohaté množství glukomannanu totiž naleznete v těstovinách – ale pouze v těch konjakových. Ty jsou nejlepším zdrojem příjmu glukomannanu. Jsou známé již po staletí jako běžný pokrm v Asii, Nyní jsou hitem i v České republice pod názvem Slim Pasta a jsou vyrobené v Číně a Indii.

 

Nízkokalorické konjakové přílohy Slim Pasta jsou vyrobeny spojením ovesné vlákniny a mouky z rostliny konjak. Obsahují 3 gramy glukomannanu na 100 gramů, což je přesně dávka, kterou potřebujete denně sníst, abyste začali hubnout. Navíc mají tyto přílohy pouhých 9 kalorií na 100 gramů, to je o 94 % kalorií méně, než mají běžné těstoviny či rýže a jsou zcela bez sacharidů, lepku, laktózy, cukru a tuku. Díky těmto přílohám si můžete dopřávat zdravá a chutná jídla připravená na stovky způsobů a zároveň tělu dodávat vlákninu napomáhající hubnutí.  

Měli byste vyzkoušet glukomannan?

Podle ověřených informací a podložených odborných studií je glukomannan účinným doplňkem napomáhájícím k hubnutí. Takže pokud chcete hubnout, určitě ho doporučujeme. Stejně jako u jakékoli strategie hubnutí je ale nejdůležitější trvalá změna životního stylu. Glukomannan vám ji může usnadnit. Nezapomínejte však, že všechny metody hubnutí fungují nejlépe v kombinaci s pohybem. Začněte už dnes!