Jak na zdravou a odlehčenou letní oslavu?

Čas letních party a grilování je tu. Také máte chuť se s prvními slunečními paprsky vrhnout do odlehčení jídelníčku a příprav na plavkovou sezónu, zároveň vás ale dlouhé a teplé letní večery svádí k posezení s přáteli s dobrým jídlem a pitím? Pokud máte léto nabité aktivitami, a přesto se chcete udržet ve formě, máme pro vás inspiraci jak připravit letní oslavu plnou lahodného, ale i odlehčeného občerstvení.

článek letní oslavy úvodní fotka (1)

Jak na odlehčenou oslavu?

Příprava odlehčeného menu na letní oslavu či večerní party nemusí nutně znamenat omezení v podobě chuti. Stačí jen vybrat ty správné low carb či nízkokalorické produkty, které budou díky svému složení k vaší linii o mnoho vlídnější, a přesto si na nich pochutnáte. Snadno se tak vyhnete potravinám, které jsou plné skrytých cukrů či zbytečného tuku.

Pomazánky

Pomazánky jsou vděčnou a rychlou pochoutkou, kterou můžete připravit na tisíce způsobů. Pokud při jejich přípravě používáte různé balené dresinky, omáčky, majonézu, tučnou hořčici nebo třeba kečup, zkuste jejich odlehčenou verzi s minimem tuku. Nízkokalorické dresinky Slim Pasta neobsahují cukry, tuky, lepek ani laktózu a vybírat můžete z 8 příchutí. Jsou také vhodné na přípravu dipů či zálivek na zeleninové saláty. „Největším problémem klasických zálivek a dresinků není vysoký obsah tuků, ale spíše jejich dávkování, které mnohdy několikanásobně překročí ideální porci (10–15 g). A to má za následek nežádoucí přísun energie,“ říká Monika Rychlovská Tělupilová, výživová poradkyně Slim Pasta.

Vyzkoušejte odlehčenou pomazánku se špenátem a quinoou či pomazánku z lučiny a sušených rajčat.

Tip: servírujte pomazánku na proteinovém chlebu s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny a se sníženým obsahem sacharidů.

Odlehčené sushi

Kdo by nemiloval sushi. Klasická japonská pochoutka se bezesporu skládá ze zdravých potravin, které obsahují pro organismus mnoho prospěšných látek. Mořská řasa, čerstvé ryby či zelenina. Jediným kalorickým narušitelem oblíbeného pokrmu je vysoce kalorická sushi rýže. “Pro sushi je typická lepkavá rýže, kterou však díky vysokému obsahu škrobu většina lidí, kteří se snaží redukovat váhu, ve svém stravovacím plánu omezuje,“ potvrzuje výživová poradkyně Slim Pasta, Monika Rychlovská Tělupilová. Vyzkoušejte Slim Pasta Sticky Rice, unikátní alternativu sushi rýže, která má snížený počet sacharidů a o 70 % méně kalorií. Bonusem je vysoké množství zdravé vlákniny glukomannan, která vás zasytí a pomůže vám s úbytkem hmotnosti. 

Vyzkoušejte naše nízkosacharidové sushi s krémem z krabích tyčinek a okurkou.

Domácí nanuky plné ovoce a vlákniny

Zařaďte na vaše menu i sladké osvěžení v podobě domácích ovocných nanuků. Jejich výroba je rychlá a velmi jednoduchá a vaše tělo uvítá i vlákninu přidanou v podobě rozmixovaných konjakových příloh. Ty nemají žádnou chuť ani zbytečné kalorie, ale dokonale vás zasytí.

Vyzkoušejte naše domácí ovocné nanuky s vlákninou.

Nápoje

Oslava bez vína či osvěžujících limonád je jako léto bez koupání. I tady ale můžete ubrat na kaloriích, přičemž kvalita a chuť zůstanou. Řešením jsou nízkosacharidová vína či sirupy bez cukru, které navíc obsahují L-karnitin pro lepší spalování. „Alkohol je obecně jedním z nejzrádnějších parťáků při oslavách, protože obsahuje spoustu kalorií, ale nedodá vašemu tělu žádné prospěšné živiny. A pokud hubnete, blokuje vaše tělo na další 2-3 dny. Mějte na paměti, že i nízkosacharidová vína je třeba dávkovat s rozmyslem,“ uzavírá Monika Rychlovská Tělupilová.