Rady pro čerstvé maminky. Jak shodit přebytečná kila bez hladovění a ještě ušetřit čas?

Toužíte se po porodu vrátit na svou původní váhu? Kvalitní jídelníček je jistě ideálním receptem na úspěch, ale možná máte pocit, že v nové roli maminky vám nezbývá čas na sledování kalorií, vážení porcí a zdlouhavé vaření. Přesto existuje snadné řešení, jak uvařit rychle a nepříjemných kil se zbavit bez hladovění.

úvodní foto clanek rady

Rychlost hubnutí po porodu ovlivňuje samozřejmě hned několik faktorů. Patří mezi ně například věk ženy, přirozená rychlost metabolismu, stres a také míra tělesné aktivity a kvalita stravy. Právě jídelníček a s tím spojený příjem kalorií v kombinaci s časovými možnostmi na přípravu jídel, mohou být těmi největšími nepřáteli v boji s přebytečnými kily.

Přílohy vynechávat nemusíte

Jednou z nejčastějších chyb, ke kterým se ženy při redukčních dietách uchylují, je vynechávání příloh. Proč to není vhodné řešení? “Při dlouhodobém vyřazení příloh z jídelníčku si tělo přivykne na nižší příjem a po jejich opětovném zařazení hrozí riziko jojo efektu. Ideální je tedy zařadit do stravovacího plánu přílohy z konjaku. Dokonale vás zasytí a díky jejich velmi nízké energetické hodnotě vám pomohou snížit příjem sacharidů,” popisuje výživová poradkyně Monika Rychlovská Tělupilová. 

Konjak, zázrak pro váš jídelníček    

Vyzkoušejte konjakové přílohy Slim Pasta. Jedná se o nízkokalorickou alternativu běžných příloh, která  je vyrobena spojením ovesné vlákniny a mouky z rostliny konjak. Konjakové přílohy Slim Pasta jsou zdrojem cenného glukomannanu, což je přírodní, ve vodě rozpustná vláknina.  Mezi její hlavní pozitivní účinky patří především schopnost regulovat tělesnou hmotnost a detoxikovat organismus.    

“Kalorická hodnota glukomannanu je pro organismus velmi nízká, proto je hojně využíván při redukčních dietách, nadváze a obezitě. U rozpustné vlákniny je běžné, že vstřebává vodu a zvětšuje svůj objem, ale glukomannan má tyto účinky extrémně silné. Je totiž schopen nabobtnat až na úctyhodný 50násobek své původní hmotnosti. Díky tomu vyvolává i přes zanedbatelný energetický obsah zřetelný pocit sytosti v žaludku a potlačuje hlad,” vysvětluje výživová poradkyně Slim Pasta, Monika Rychlovská Tělupilová.

Konjakové přílohy Slim Pasta v nálevu mají pouhých 9 kalorií na 100 gramů, to je o 94 % kalorií méně, než mají běžné těstoviny či rýže. Jsou veganské, bezlepkové, zcela bez sacharidů, laktózy, cukrů a tuku. Hodí se tak i pro diabetiky (po konzultaci s lékařem), celiaky i jedince s intolerancí na laktózu.

Rychlé vaření

Kromě snadnějšího shazování kil, je další výhodou konjakových příloh také jejich doba přípravy, což ocení právě maminky, které nemají dostatek času na vaření dietních pokrmů a věnují se především péči o své ratolesti. Přílohy se totiž nevaří, stačí je pouze propláchnout pod vodou, smíchat s oblíbenými ingrediencemi a je hotovo. Díky jejich neutrální chuti je možné je připravit na stovky způsobů – jako přílohy, do omáček, sladkých pokrmů nebo do polévek. Na výběr je hned z několika druhů příloh ve formě nudlí, špaget, penne, fettuccine, tagliatelle, lasagní či rýže.

Více informací a inspirace na recepty najdete na www.slimpasta.cz.

Pozn.: Slim Pastu nedoporučujeme těhotným a kojícím ženám, osobám     s problémy se zažíváním, chronickým onemocněním střev či Chronovou chorobou a  malým dětem. Její konzumaci vždy konzultujte se  svým lékařem.