Roštěná na houbách s Usui rýží

Co budete potřebovat

Jak na to

Maso osušte a nakrájejte na tenké plátky. Naklepejte, osolte a opepřete. Cibuli oloupejte a nakrájejte najemno. V hlubokém hrnci rozehřejte olej a vložte cibuli. Zároveň s tím začněte do hrnce vkládat plátky masa. Po orestování z obou stran plátek masa vyndejte na talíř a pokračujte, dokud neorestujete všechna masa. V hrnci se vám může začít dělat hnědý přípek – toto není na škodu – omáčka se díky němu obarví dohněda. Po orestování všech plátků je vraťte do hrnce – přilijte i výpek, který z masa vytekl. Zalijte vroucí vodou, přiklopte pokličkou a nechte vařit až do změknutí. Přidejte houby (pokud použijete sušené, napočte je před vařením do vlažné vody alespoň na 20 minut a do hrnce je přidejte i s vodou, ve které jste je odmáčeli). Pokud je maso měkké, zahustěte tmavou jíškou a nechte ještě cca 20 minut vařit. Usui rýži propláchněte pod teplou vodou a můžete podávat. Dobrou chuť.

Zajímavost: Roštěná na houbách je jedním z nejoblíbenějších českých jídel. Nejen, že skvěle chutná a i v zimě vám připomene klidné chvíle v lese, kde jste houby sbírali, ale díky houbám, uděláte i něco pro své zdraví. Jak se všeobecně ví, houby mají totiž skvělý vliv na vaše tělo. U roštěné je ale potřeba si dávat pozor na její přípravu. Vsaďte na velmi pomalé tažení. Pokud byste ji totiž vařili (případně dusili) příliš rychle, budete z ní mít „podrážku“.

Usui: Konjaková rýže USUI je vhodná pro lidi s celiakií nebo glutenovou intolerancí. Také je výborná pro vegany a vegetariány, protože je rostlinného původu.

Konjaková rýže USUI získává stále větší popularitu díky svým pozitivním zdravotním vlastnostem a výjimečné struktuře. Tato rýže je vyrobena z kořene konjakové rostliny, konkrétně z rostliny Amorphophallus konjac, která je původem z Asie.

Co dělá konjakovou rýži USUI tak zvláštní, je její nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny. Konjaková rýže USUI je skvělá pro ty, kteří chtějí snížit příjem kalorií nebo sacharidů, nebo pro ty, kteří se snaží udržet zdravou hmotnost. Díky své nízké energetické hodnotě je také skvělou volbou pro lidi, kteří drží dietu s omezeným příjmem kalorií.

Nezapomínejme ani na zdravotní přínosy. Konjaková rýže USUI může přispět k regulaci hladiny cukru v krvi a pomoci snížit cholesterol. Díky vysokému obsahu vlákniny může také podporovat trávicí systém.