Kuřecí čína s Usui rýží

Co budete potřebovat

Jak na to

Maso očistěte a nakrájejte na nudličky. Poté ho dejte do mísy, smíchejte se třemi lžícemi kukuřičného škrobu a dejte stranou. Veškerou zeleninu očistěte a nakrájejte na nudličky. Do wok pánve (případně do obyčejné pánve) nastříkejte olej. Po jeho zahřátí přidejte maso, které osolte a zakapejte sójovou omáčkou a worcesterem. Přidejte zeleninu a restujte. Když je maso měkké, podlijte vodou a nechte povařit. Dosolte podle chuti. Podávejte s Usui rýží, kterou předtím propláchněte pod horkou tekoucí vodou. Dobrou chuť.

Zajímavost: Typická česká kuřecí „čína“ má s čínskými pokrmy pramálo společného. Každý, kdo navštívil tuto zemi, to jistě potvrdí. Číňani pro svá jídla hledají ty pravé suroviny (na rozdíl od nás, kteří čínu milujeme právě pro to, že do ní můžeme dát to, co doma zrovna máme). A vzhledem k tomu, že Čína je opravdu velkou zemí, v každém regionu se liší. Pro Číňany jídlo není jen jídlem. Často slouží hlavně pro setkávání s přáteli. O tom vypovídá i to, že místo pozdravu používají frázi „Už jsi jedl?“.

Usui: Konjakové těstoviny jsou unikátním pokladem světa bezlepkových alternativ. Vyrábějí se z kořene rostliny konjak, známé také jako "Amorphophallus konjac". Tyto těstoviny mají nízký obsah kalorií a sacharidů, což je skvělá volba pro ty, kteří hledají zdravější alternativu k tradičním těstovinám.
Konjakové těstoviny mají neutrální chuť a jsou schopny absorbovat aroma a chuť omáček, do kterých jsou podávány. Díky svému „gelovému“ povrchu a snadné stravitelnosti mohou konjakové těstoviny přispět k pocitu sytosti a podpořit hubnutí. Pro milovníky kulinářského dobrodružství představují konjakové těstoviny zajímavý a zdravý způsob, jak obohatit jejich jídelníček.