Maďarský guláš s Usui těstovinami

Co budete potřebovat

Jak na to

Maso očistěte a nakrájejte na kostky. Cibuli oloupejte a nakrájejte najemno. Do hrnce nalijte olej a po jeho zahřátí přidejte cibuli. Až cibule zesklovatí, přidejte maso a osmažte ho ze všech stran. Přisypejte papriku a koření na guláš. Znovu restujte, ale jen chvilku, aby vám paprika nezhořkla. Poté zalijte vodou, osolte, opepřete, přiklopte pánvičkou a na mírném ohni nechte vařit až do změknutí masa. Na pánvičce znovu rozehřejte olej, přidejte zhruba 3 lžíce mouky a připravte tmavou jíšku. Tu poté přilijte do guláše. Pokud se vám nechce dělat s jíškou, můžete použít i sypanou, která se prodává v obchodech. Usui těstoviny propláchněte pod horkou tekoucí vodou a servírujte spolu s omáčkou. Dobrou chuť. 

Zajímavost: Nebudete tomu možná věřit, ale historie guláše sahá až do osmého století. A jméno, které tento pokrm má, zdědil po jeho prvním kuchaři - pastevci „Gulyásovi“. V původní verzi se jednalo o polévku, jejímž základem bylo maso, cibule a paprika (často ale také mrkev a knedlíčky). Postupně se maďarský guláš rozšířil do celého světa, ale již v podobě zahuštěné omáčky. V Maďarsku se guláš dodnes podává s chlebem.

Usui: Konjakové těstoviny penne USUI jsou průlomem v oblasti zdravého stravování. Vyrobeny jsou z konjakové hlízy. Přináší skvělou možnost vychutnat si těstoviny bez zbytečných kalorií a sacharidů. Díky svému obsahu rozpustné vlákniny glucomannan mohou pomoci podpořit pocit sytosti, což může být pro ty, kteří dbají na svou postavu, velmi užitečné.

Jednou z výhod konjakových těstovin USUI ve tvaru penne je také jejich rychlá příprava. Nemusíte je vařit. Stačí je jenom propláchnout pod tekoucí studenou vodou a jsou připraveny k servírování. Jsou skvělou přílohou pro různé pokrmy, od těstovinových salátů po teplé pokrmy s omáčkami. Skvěle se hodí také ke guláši. Díky své neutrální chuti dokážou zvýraznit všechny lahodné ingredience, které k nim přidáte.

Pokud hledáte výživnou alternativu k tradičním těstovinám, která vám umožní užít si oblíbené pokrmy bez zbytečného příjmu kalorií, konjakové těstoviny USUI ve tvaru penne jsou pro vás ideální volbou. Vaše chuťové pohárky i váš žaludek vám za to poděkují.