Glukomannan, vítaný pomocník při hubnutí

Na trhu existuje nespočet doplňků na hubnutí, které vám “zaručeně” pomohou ve vaší snaze snížit hmotnost. Někdy může být těžké se v nich orientovat a také důvěřovat jejich účinkům. Pokud se tedy rozhodnete takové doplňky do svého jídelníčku zařadit, je důležité si nejdříve o výrobku zjistit co nejvíce dostupných informací z důvěryhodných zdrojů. Jedním z těchto opěvovaných pomocníků je i přírodní vláknina glukomannan, na kterou jsme se v tomto článku zaměřili. Pokud chcete hubnout chytře a bez zbytečného hladovění, zbystřete.  

3_Co je glukomannan (1) (1) (1) (1) (1)

Co je glukomannan?

Glukomannan je přírodní ve vodě rozpustná vláknina. Získává se z kořenů rostliny konjak, která roste v asijských pohořích. Díky tomu, že se konjak pěstuje v nadmořských výškách, neobsahuje žádné toxiny. Kořen této rostliny obsahuje 40% glukomannanu a vyrábí se z něj konjaková mouka, která se používá v potravinářství. Glukomannan má blahodárný vliv na celkové zdraví, ale největší pozornost si získal jako doplněk na hubnutí.

Jak pomáhá glukomannan při hubnutí?

Studie z roku 2017 potvrdila, že vláknina glukomannan aktivně přispívá ke snížení hmotnosti. Hubnout začnete ve chvíli, kdy užíváte 3 gramy glukomannanu denně. Tyto výsledky potvrdily i další studie. V jedné z nich proběhlo testování na dvaceti obézních lidech, kterým byl denně glukomannan podáván, aby bylo zjištěno, zda dojde k úbytku jejich hmotnosti. Za 8 týdnů jejich váha v průměru klesla o 2,5 kg a to bez změny jejich běžného stravování.

“Kalorická hodnota glukomannanu je pro organismus velmi nízká, proto je hojně využíván při redukčních dietách, nadváze a obezitě. U rozpustné vlákniny je běžné, že vstřebává vodu a zvětšuje svůj objem, ale glukomannan má tyto účinky extrémně silné. Je totiž schopen nabobtnat až na úctyhodný 50násobek své původní hmotnosti. Díky tomu vyvolává i přes zanedbatelný energetický obsah zřetelný pocit sytosti v žaludku a potlačuje hlad,” vysvětluje výživová poradkyně Monika Rychlovská Tělupilová.

Enzymy v našem trávicím traktu ho nedokáží rozložit, proto tělem projde v téměř nezměněné formě. Detoxikuje trávicí trakt a zároveň “krmí” přátelské bakterie ve střevech, čímž podporuje střevní mikroflóru. Glukomannan má nejen příznivý vliv na hubnutí, ale také snižuje cholesterol a pozitivně ovlivňuje vstřebávání cukrů a tuků v krvi. 

Slim Pasta - dokonalý zdroj glukomannanu 

Nízkokalorické konjakové přílohy Slim Pasta jsou vyrobeny spojením ovesné vlákniny a mouky z rostliny konjak. Obsahují 3 gramy glukomannanu na 100 gramů, což je přesně dávka, kterou potřebujete denně sníst, abyste začali hubnout. Navíc mají tyto přílohy pouhých 9 kalorií na 100 gramů, to je o 94 % kalorií méně, než mají běžné těstoviny či rýže a jsou zcela bez sacharidů, lepku, laktózy, cukru a tuku. Díky těmto přílohám si můžete dopřávat zdravá a chutná jídla připravená na stovky způsobů a zároveň tělu dodávat vlákninu napomáhající hubnutí.  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení