Zázračný konjak: pro zdravější tělo a krásnou pleť

Počátek roku bývá plný nových cílů a plánů. A jelikož na další předsevzetí není nikdy pozdě, zařaďte mezi ta letošní objevování nových cest k vnitřní i vnější kráse. Mnohdy mohou být kratší, než si myslíte. To, že suroviny jako mandle, kopřivy, kokos, olivy, med nebo třeba avokádo vám mohou být dobrými pomocníky na cestě za zdravějším tělem a krásnou pletí, není žádná novinka. Znáte ale také konjak?

do článku (2 

Zázračný „Ďáblův jazyk“

Konjak, celým jménem Amorphophallus konjac (lidově také Ďáblův jazyk) je užitková rostlina      a tradiční asijská potravina, známá také pod japonským názvem Konnyaku. Za léčivou potravinu jej poprvé označili v Číně a zpočátku byl konjak považován za nedostupnou pochoutku, kterou si mohla dopřávat jen hrstka vyvolených. Dnes patří mezi jednu z nejpopulárnějších asijských potravin, která napomáhá vnitřní i vnější kráse.

 

Po čem ženy touží

Touha po štíhlé postavě a krásné pleti jsou dvě přání, která patří v ženském světě mezi ta nejžádanější. Jak jich dosáhnout snadno a rychle? Rada je jednoduchá, objevte sílu konjaku. Konjak se pěstuje v lokalitách mimo civilizaci a využívá se jeho hlíza. V potravinářském průmyslu se z ní vyrábí konjaková nízkosacharidová mouka, která obsahuje cennou, ve vodě rozpustnou vlákninu glukomannan. Ta detoxikuje trávicí trakt a zároveň “krmí” přátelské bakterie ve střevech, čímž podporuje střevní mikroflóru. Glukomannan má nejen příznivý vliv na hubnutí, ale také snižuje cholesterol a pozitivně ovlivňuje vstřebávání cukrů a tuků v krvi. Konjak se využívá také v kosmetickém průmyslu, a to v podobě houbiček k čištění pleti. Jsou  antiseptické a pokožku čistí bez nutnosti použití dalších přípravků.

 

Přílohy i čistící houbičky na pleť

Potravina jménem konjak je hojně skloňována především ve spojení s konjakovými přílohami, které jsou zdravou alternativou běžných těstovin či rýže. „Přílohy z konjaku vás dokonale zasytí a díky jejich velmi nízké energetické hodnotě vám pomohou snížit množství přijímaných sacharidů,” popisuje výživová poradkyně Monika Rychlovská Tělupilová. Díky tomu jsou využívány při redukčních dietách, ve sportovních jídelníčcích, ale také v rámci výživových omezení u nemocí, jako jsou celiakie, diabetes či obezita.

Konjak patří také do kosmetické taštičky. Konjaková houbička je totiž revolucí v čištění pleti. Tato 100 % přírodní a veganská pomůcka je vhodná metoda péče i pro tu nejjemnější pokožku. „Naše houbičky jsou vhodné pro pleť miminek a sáhnout po nich mohou i lidé trpící ekzémy či akné. Neobsahují chemii ani barviva a jsou vhodné pro každodenní použití,“ říká Nikola Rajchlová z Lovespot.cz. Houbičku stačí namočit v teplé vodě a jakmile změkne, jemnými krouživými pohyby lze jednoduše vyčistit obličej i tělo.

 

BIO certifikace

Na trhu existuje bezpočet konjakových příloh i kosmetických konjakových houbiček. Zárukou kvality při jejich výběru je BIO certifikace. Ta zajistí, že produkt pochází z rostliny, která je pěstována podle zásad ekologického zemědělství v lokalitách mimo civilizaci a není toxikována nebezpečnými látkami. Díky tomu budete vědět, že jde o produkt, který vám bude v cestě za vnitřní i vnější krásou tím nejlepším společníkem.

 

Konjakové přílohy Slim Pasta - https://www.slimpasta.cz

Kosmetické houbičky Lovespot - http://www.lovespot.cz