Konjakové přílohy jako ideální součást keto jídelníčku

Ketonová, jinak také proteinová či nízkosacharidová dieta, je zejména v posledním roce tématem skloňovaným ve všech pádech. Jde o poměrně rychlý a bezbolestný způsob hubnutí, díky kterému můžete vyřešit i řadu zdravotních problémů spojených s nadváhou či obezitou. Pokud je keto stravovací plán cestou, kterou se chcete vydat, nezapomeňte do jídelníčku zařadit konjakové přílohy. Zasytí vás ve chvílích, kdy je potřeba, a to zcela bez narušení vašeho kalorického plánu.

keto dieta (1)

Princip keto stravování je jednoduchý. Spočívá ve výrazném omezení příjmu sacharidů, ze kterých tělo běžně čerpá energii. Aby mohlo fungovat, musí je nahradit něčím jiným. Přepne se tedy do takzvané ketózy. Stavu, při kterém sacharidy nahradí ketony, které si tělo vyrobí z vašich uložených tukových zásob. A vy začnete hubnout.

I když máte pevné odhodlání, může být jakákoliv změna jídelníčku v určité fázi nekomfortní a nepohodlná. Ze dne na den najednou musíte přestat jíst potraviny, na které jste byli léta zvyklí a chutnaly vám. S keto dietou to není jiné. Jde o zcela jiný způsob stravování, který má svá pravidla a vyžaduje jistou dávku disciplíny. Při ketonové dietě je totiž velmi důležité znát složení potravin, abyste se nechtěným sacharidům vyhnuli. To může být mnohdy velmi složité, protože sacharidy najdete často i tam, kde byste je nečekali. Jídelníček si podrobným zkoumáním potravin můžete sestavit sami s pomocí již připravených nízkosacharidových receptů nebo se můžete svěřit do rukou odborných firem, jako je například KetoMix, lídr v oblasti ketonové diety. V obou případech ale mějte na paměti, že v krizových momentech je tu low carb potravina, která vás dokonale zasytí a zachová váš kalorický plán zcela nenarušený – konjakové přílohy.

do článku (1)

Konjakové přílohy Slim Pasta v keto dietě

Nový stravovací způsob s sebou přináší i jistou míru stresu a může se stát, že si na něj budete chvíli zvykat. Pokud vás, zejména zpočátku, bude pocit sytosti rychle opouštět, sáhněte zcela bez výčitek po konjakových přílohách. Mají minimum kalorií, žádné sacharidy, tuky ani soli, proto je můžete do svého dietního plánu zařadit kdykoliv již od začátku přechodu ke keto stravování. Lehce vám pomohou zvládnout krizové situace, protože obsahují vysoký podíl vlákniny glukomannan. Ta dokáže nabobtnat až na 50násobek původní váhy a díky tomu vás dokonale vás zasytí. Navíc prokazatelně ovlivňuje snižovaní váhy a je hojně využívaná v suplementech na hubnutí. „Těstoviny Slim Pasta můžete bez obav zařadit do svého nízkosacharidového jídelníčku. Výborně se vám budou hodit ve chvílích, kdy potřebujete zasytit, aniž byste si dietu narušili nebo si nevhodně zvýšili energetický příjem,“ říká Monika Tělupilová, výživová poradkyně Slim Pasta. Konjakové přílohy si můžete připravit například se zeleninou, která je v keto dietě povolena, a co víc, jejich konzumace není nijak omezená. Další výhodou je, že se přílohy Slim Pasta nemusí vařit, takže je jejich příprava velmi rychlá.

Slim Pasta: ověřený původ i kvalita

Na trhu existuje několik druhů konjakových příloh, ale i mezi nimi najdete rozdíly. Konjakové přílohy Slim Pasta mají BIO certifikaci, což dokládá jejich kvalitní původ. Konjak na jejich výrobu byl pěstován v lokalitách mimo civilizaci a není tak kontaminován toxiny. Konjakové přílohy Slim Pasta jsou veganské, bezlepkové a obsahují pouhých 9 kcal na 100 g, což je oproti běžným přílohám o 94 % kalorií méně. Dostupné jsou ve formě špaget, fettuccine, penne, nudlí, lasagní i tolik oblíbené rýže.