Den dětí: příběh Daniela

První červnový den v tuzemsku vždy patří těm nejmladším. Den dětí upozorňuje světovou veřejnost na práva a potřeby dětí a slaví se v různých dnech ve více než 145 zemích světa. My jsme se rozhodli oslavit tento den trochu netradičně. Rádi bychom s vámi sdíleli příběh 20letého Daniela, který náš tým oslovil ke spolupráci, a věnovali pozornost na Den dětí právě jemu.

Daniel - úvodní

Daniel Úporský je sice už je mladý muž, ale jeho houževnatost a odhodlání mohou být velkou inspirací pro každého z nás. Život mu naložil těžké postižení. Od 10 let je upoutaný na invalidním vozíku, protože trpí svalovou dystrofií. Duchennova muskulární dystrofie je vrozené dědičné onemocnění charakterizované ztrátou aktivní svalové hmoty, které primárně postihuje malé chlapce. Daniela původně zaujaly naše výrobky, ale postupně jsme se dozvěděli více o jeho osobním příběhu, který bychom chtěli sdílet i s vámi.

Daniel

„Žiji ve společné domácnosti s maminkou, která se o mě každý den stará a podporuje mě, co jí síly stačí a má mě moc ráda. Jsem její jediný syn,“ říká Daniel. I přes fyzickou bariéru se pohybu rozhodně nevyhýbá a je aktivní. Už 7 let hraje florbal, který ho velmi naplňuje a dává sílu do života. Miluje také bazén, hudbu a počítač. „Zkrátka si užívám život, jak to jen jde,“ doplňuje s úsměvem.

Daniel v současné době shání finanční prostředky na nový elektrický vozík od firmy Patron v hodnotě 69 683. Kč. Pokud byste chtěli na Den dětí udělat dobrý skutek a přispět i vy, využijte transparentní účet 2601527763/2010.

„Komu není můj příběh lhostejný, pomozte mi prosím, abych se mohl do světa rozjet na novém vozíku,“ uzavírá Daniel.

 

Daniela můžete osobně také kontaktovat na jeho Instagramu, nebo Facebooku.