6 důvodů proč pít smoothies

Smoothies jsou rychlou a osvěžující svačinkou plnou vitamínů a minerálů. Konzumují se během celého roku a variací je nekonečně. Na jaře jsou často spojována s detoxem organismu a posílením imunity. Víte, jaké další benefity smoothies mají a co doporučuje výživová poradkyně?

V jakých případech je tedy ideální smoothies konzumovat?

Když je zelenina váš nepřítel: smoothie je ideální způsob, jak do sebe dostanete alespoň kousek zeleniny, i když nejste zrovna jejím skalním fanouškem. V kombinaci s ovocem vytvoříte lahodný sladký nápoj a chuť zeleniny mnohdy ani nepoznáte.

Když vás honí mlsná: ovocným smoothie snadno zaženete chuť na sladké. Pohlídejte si ovšem jeho množství, protože i příjem ovoce je třeba mít kvůli obsaženému cukru pod kontrolou. Ideální velikost jednoho nápoje se pohybuje kolem 200 až 300 ml. 

Když máte problém s pitným režimem: patří dodržování pitného režimu mezi vaše slabší stránky? Smoothie obsahuje poměrně dost vody, takže kromě rychlé svačinky tělu snadno dodáte i potřebné tekutiny.

Když chcete detoxikovat tělo a nasytit žaludek: výběrem vhodných ingrediencí můžete tělu dopřát jarní detox. Přidejte do mixéru konjakovou přílohu Slim Pasta. Na chuti nic nepoznáte, žádné sacharidy navíc nepřijmete, ale vás žaludek bude, díky obsažené vláknině glukomannan, uspokojen na delší dobu.

Když chcete ulevit trávicímu traktu: čas od času není od věci ulevit trávicímu traktu. Toho snadno dosáhnete právě příjmem rozmixovaných potravin.

Když chcete lahodnou snídani: připravte si smoothie bowl! Obdoba smoothie, která více připomíná kaši, je skvělým startem do nového dne. Od smoothie se liší tím, že obsahuje kousky čerstvého ovoce či sekaných oříšků.

Tip od výživové poradkyně Moniky Rychlovské Tělupilové: smoothies ideálně konzumujte ihned po jeho přípravě. Rozmixované ovoce a zelenina rychle mění konzistenci a barvu, takže jsou méně lákavé na pohled. Zrádné může být i to, že jsou díky rozmixování snáze stravitelné, takže pocit sytosti mizí rychleji než po konzumaci celých kusů ovoce či zeleniny. Proto je ideální do smoothie přidávat konjakové přílohy, jejichž energetická hodnota je velmi nízká, ale službu v podobě dokonalého zasycení plní na 100 %.

Smoothie bowl s lesním ovocem – Je rychlá, zdravá a sytá snídaně, která vás bude bavit nejen svým vzhledem, ale chutí a nutričními hodnotami.

lesní ovoce (1)

Recept: https://www.slimpasta.cz/recepty/smoothie-bowl-s-lesnim-ovocem/