Boloňské špagety s Usui těstovinami

Co budete potřebovat

Jak na to

Cibuli oloupejte a nakrájejte najemno. Ve vyšší pánvi rozehřejte olej a na něm nejdříve pomalu zahřejte na plátky nakrájený česnek (až se rozvoní) a poté orestujte cibulku. Pozor, česnek nesmí zhnědnout, jinak zhořkne. Přidejte rajský protlak a chvilku restujte – snížíte tak jeho kyselost. Mezitím nakrájejte nadrobno rajčata a přidejte je do pánve. Následně přidejte mleté maso, které vařečkou oddělujte a restujte. Osolte a opepřete, případně přilijte vodu a bílé víno. Dochuťte cukrem nebo sladidlem. Přiklopte pánví a za občasného míchání nechte na mírném ohni cca 15 minut probublávat. Mezitím vyndejte z obalu Usui těstoviny a propláchněte je pod tekoucí vodou. Poté je přidejte do připravené omáčky, přidejte bazalku a nechte vše společně ještě prohřát. Dobrou chuť.

Zajímavost: Boloňské špagety jsou typickým italským jídlem, a jak jejich název napovídá, jsou typické právě pro město Bologna. Jedná se o pokrm, jehož základem je mleté maso - ragù. Stejná směs masa se používá i pro přípravu lasagní a může být servírována i s jinými těstovinami, než jsou špagety. První recept na boloňskou omáčku pochází z 18. století. A jak je vidět, byl tak dobrý, že se dochoval dodnes a chutná všem napříč kontinenty.

Usui: Konjakové fettuccine USUI jsou zdravou alternativou k tradičním těstovinám, které jsou vyrobeny z konjakové hlízy. Tyto špagety jsou téměř bez kalorií a obsahují velmi malé množství sacharidů, což je ideální volba pro ty, kteří chtějí snížit příjem kalorií a sacharidů ve své stravě.

Fettuccine USUI mají neutrální chuť, což znamená, že jsou skvělé jako příloha k jakémukoliv jídlu. Mohou být použity v klasických italských receptech, ale také v exotičtějších pokrmech jako jsou woky nebo saláty.

Kromě toho mají konjakové fettuccine USUI několik zdravotních výhod. Obsahují vlákninu, která může přispět k pocitu sytosti a regulaci hladiny cukru v krvi. Jsou také vhodné pro lidi s různými dietními omezeními, jako je např. bezlepková dieta.

Pokud hledáte způsob, jak snížit kalorický příjem a zvýšit vlákninu ve své stravě, konjakové fettuccine USUI jsou skvělou volbou, která vám umožní stále si vychutnat oblíbené těstoviny bez viny.