Vychytané rady, jak účinně doladit figuru do plavek!

Léto je tady. Prázdniny s časem dovolených u moře klepou na dveře. Opět se vám nijak závratně nepodařilo snížit váhu? Neházejte flintu do života, ještě můžete stihnout víc než dost. Přetavte do reality naše tipy a uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

Mlsejte chytře

Honí vás mlsná a vy nevíte, jak tu palčivou chuť po nezdravých sladkostech ukonejšit? Sáhněte po ovoci, ořeších, nebo zdravé low carb svačině. Jak na lehoučký dezert? Z ovocné šťávy vykouzlíte želé, z kokosového mléka a tapiokových perel zase zdravý puding, co nezatíží vaše trávení. A co milujeme my? Rozhodně kokosové low carb chipsy, a úplně nejvíc ty domácí.

Bílkoviny do jídelníčku

Konzumovat bílkoviny se v rámci low carb dietního režimu opravdu mnohonásobně vyplatí. Zasytí totiž na mnohem delší čas. Na snídaní si místo ovesné kaše připravte vaječnou omeletu se šunkou a jarní cibulkou. Uvidíte, že nebudete šilhat hlady a před obědem se nevrhnete po něčem zbytečně kalorickém nebo sladkém. Ryby nebo mořské plody a k nim konjakovou přílohu Slim Pasta a máte zdravou večeři jako mávnutím kouzelného proutku.

Avokádo jako zdravá i chuťově delikátní svačina

Někomu chutná jen tak, jiný si plátky avokáda obloží žitný chléb s natvrdo uvařenými vejcem. Avokádo lze připravit na grilu se šťávou z citronu a s větvičkami koriandru. Do vzniklého důlku po odstranění pecky může přijít zeleninová směs a chedar.

Beluga do salátu ale i místo brambor

Řeč je o černé čočce, o které se ví jen málo. Nadchne jemnou chutí připomínající oříšky a teď v létě ji užijete do všelijakých salátů. Připravíte ji i bez namáčení a navíc nenadýmá. Z čočky je skvělá také pomazánka.

Stáhněte si fitness aplikaci, nebo vsaďte na fitness náramek

S intuitivním pomocníkem se vám bude chtít hýbat o trochu víc. Zapojte se třeba s kamarádkou nebo partnerem do výzvy, kdo nachodí za týden víc kroků, nebo spálí větší počet kalorií.

Řekněte alkoholu ne

V pátek nějaký ten alkoholický drink, ke grilování pivo a téměř každý večer sklenička vína jako zklidnění pocuchaných nervů. Alkohol tělu nic nedá, tedy kromě zbytečných kalorií. Na to myslete pokaždé, než si v restauraci poručíte něco alkoholického k pití. V rámci redukce to chce maximálně vinný střik. Na pozoru se mějte s tvrdým alkoholem. Že ho nepijete? Bílý rum je například součástí míchaných koktejlů spolu s přemírou sladkých sirupů.

Jezte pomalu!

Málokdo si v dnešní době stihne jídlo vychutnat. Vy se o to ale pokuste. Zdravé jídlo si připravte od naprostých základů. Nadbytek soli nahraďte voňavou kompozicí bylinek. A hlavně jezte pomalu. Pokud do sebe jídlo naházíte, tak toho spořádáte mnohem víc. Mozku totiž trvá něco kolem dvaceti minut, než dojde k závěru, že má dost!

Sluncem políbená

Nedělá vám radost se na pláži producírovat jako ředitelka vápenky, zvláště když máte nějaké to kilo navíc? Na zahradě nebo na terase si zařiďte menší náskok. Po práci si na lehátku nebo dece odpočinete a navíc si zařídíte lepší barvičku. Nezapomínejte na zásady bezpečného opalování. Kýžené zhnědnutí podpoří betakaroten.

Lenka Zelnitiusová
Autorka článku